sobota, 31 stycznia 2015

Światowy konflikt - bądź mistrzem blefu!
Światowy konflikt (angielska wersja Coup) jest super grą! Blef przede wszystkim! Można w nią zagrać nawet w 6 osób, co jest dużym plusem, a rozgrywka nie jest długa i nie męczy. Jedynym minusem jest to, że wyeliminowani gracze nie mają nic do roboty poza obserwowaniem dalszej gry.
Żeby wiedzieć jak zagrać, żeby wygrać trzeba przede wszystkim poznać towarzystwo, które będzie naszymi przeciwnikami. To ważne, ponieważ niektóre osoby blefując znacznie się ujawniają – po prostu nie umieją kłamać. Z kolei inne tak zalawirują, że nie będzie wiadomo czy to blef czy prawda.


Oto kilka porad, dzięki którym choć trochę przybliżycie swoje szanse na zwycięstwo:

- Gdy w grze są cztery osoby, staraj się jak najczęściej mieć/udawać Media. Jest to akcja, która rzadko będzie sprawdzana a pozwoli Ci na stworzenie zestawu: Media i UE, który pozwoli Ci przetrwać początek rozgrywki. Mając niedużo pieniędzy nie będziesz celem Afery! a UE pozwoli Ci uniknąć utraty karty.

- Bardzo dobrym posunięciem jest użycie akcji Media i ponowne wzięcie Mediów. Za którymś razem ktoś w końcu sprawdzi, myśląc że blefujesz z posiadaniem tej akcji.

- Daj sobie ukraść pieniądze od Policji mając Media/ONZ/Policję. Gdy w kolejnej turze jakikolwiek gracz będzie próbował znowu Cie okraść, zablokuj akcję. Jest bardzo duża szansa, że ktoś Cie sprawdzi, bo uzna, że blefujesz z powodu tego, że ciągle tracisz pieniądze.

- Zdarza się, ze na początku gry ktoś zebrał 3mln$ i chce wykonać na Tobie akcję Protest. Najlepszym wyborem zdaje się być nie sprawdzeniem takiego gracza i pozwolenie na śmierć jednej ze swoich postaci. Kolejnymi wyborami graczy będą osoby z dwoma kartami a gdy już wszyscy będą mieli po jednej, nie będziemy zabijani z powodu zemsty. (oko za okoJ )

- Kiedy w grze pozostały już tylko dwie osoby, pamiętaj żeby używać Lokalnych biznesmenów. Podstawowy błąd to wzięcie tylko 1mln$ z rozpędu, gdy wiadomo, że na stole leżą trzy Rosje.

- W przypadku, gdy w grze zostaje trzech graczy, często dochodzi do sytuacji, gdy jeden z graczy ma 100% przegraną, bo musi odpalić Aferę! i decyduje który z pozostałych graczy wygra. Próbujemy więc uniknąć takiej sytuacji i posiadać drugą co do wielkości ilość pieniędzy. Można to robić poprzez umożliwienie kradzieży (mimo posiadania karty do jej zablokowania), wykonanie akcji Media bądź pobieranie po 1mln$, mimo iż możemy po 2 lub 3mln$. Nie próbujmy być przy tym bezczelni, ponieważ ściągniemy tym Aferę! na nas.

- Oczywistością jest blefowanie UE albo sprawdzanie Protestu przeciwnika w przypadku potencjalnej śmierci. Drugą oczywistością jest, że przeciwnik Ciebie sprawdzi/pokaże i zgon nastąpi i tak.:)

Mamy nadzieję, że porady przydadzą się wam w rozgrywkach i pokonacie graczy nawet nie umiejąc sprawnie blefować! Jeżeli macie jakieś inne rady, jak grać żeby wygrać w Światowy Konflikt, koniecznie dajcie nam znać!

#Emil
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz