wtorek, 20 stycznia 2015

Gry dla babci i dziadka!

Już jutro dzień babci, a za 3 dni dzień dziadka!  Z tej okazji chcieliśmy zaproponować kilka tytułów, które sprawdzają się we wspólnym graniu z dziadkami.

1.       Scrabble – absolutny fenomen! Moja babcia, która była nauczycielką kocha tę grę i gra kiedy tylko może. Przede wszystkim łatwe zasady, które opierają się na wymyślaniu słów a co za tym idzie do „usprawniania” swojego języka, sprawiają niezłą frajdę ludziom w każdym wieku.

2.       Tabu – może nie zachwycić wszystkich dziadków, ale niektórym na pewno się spodoba! Szczególnie tym żywiołowym i gadatliwym! Kilka haseł może sprawić im trudność, ale z większością powinni poradzić sobie lepiej niż ci doświadczeni gracze.

3.       Rummikub – gra, która podbije serca niejednej babci czy dziadka. Chodzi tu bowiem tylko o układanie cyferek w grupy po kolorze i numerze, ale trzeba to jakoś sprytnie wykombinować, szczególnie, kiedy na stole pojawia się dużo możliwości! Banalne zasady i możliwość logicznego myślenia spodobają się dziadkom na pewno.

4.       Timeline – często zdarza się, że dziadkowie lepiej znają historię od nas, mimo, że mamy ją na bieżąco w szkole. Ta gra powinna im się spodobać właśnie z tego względu - mają idealną okazję, żeby wykiwać wnuczków swoją wiedzą i zwyciężyć! Gra polega na układaniu chronologicznie wydarzeń historycznych i sprawia wiele frajdy!


To tylko kilka propozycji idealnych gier do grywania z dziadkami. Jest ich o wiele więcej, ale to właśnie te cztery są według mnie bezkonkurencyjnymi wymiataczami w tym rankingu. Jeśli macie swoje własne propozycje gier, wpisujcie w komentarzach. Chętnie dowiemy się, jakie gry lubią wasi dziadkowie!


/Gała

2 komentarze:

  1. Ja grałam zawsze z dziadkiem w tysiąca i w biznesmen :)
    Pozdro plansznoobki!

    OdpowiedzUsuń