wtorek, 13 października 2015

Planszówki w Warszawie


Dziś nietypowo, bo nie będzie o konkretnej planszówce. Załóżmy, że po przeczytaniu milionów recenzji wiemy w co chcemy zagrać, a może nawet przejrzeliśmy poradnik,  żeby już w pierwszej rozgrywce zdominować przeciwników. I na tym etapie bardzo często pojawiają się problemy:  „Ale gdzie mogę w to zagrać!” albo jeszcze bardziej przerażające „Nie mam z kim grać w takie planszówki!”. Często widzę pytania na forach czy facebookowych grupach, o to gdzie można posiedzieć przy piwie i imprezówce/euro/kooperacji itd.  Znam to, bo kiedy przyjechałam do Warszawy na studia dwa lata temu nie miałam tu żadnych znajomych do gry, więc również szukałam miejsc, klubów czy grup gdzie zbłąkany planszomaniak może pograć.


 I stąd mój pomysł na serię notek. Po pierwsze chciałabym w jednym miejscu zebrać wszystkie warszawskie (a przynajmniej tyle, ile się da!) gralnie, puby z planszówkami, kluby, i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, gdzie możecie przyjść sami, czy z grupą i pograć w fajnej atmosferze. Po drugie, odwiedzać je i zdawać wam relację: w co się najczęściej gra, przychodzą samotnicy czy grupy znajomych,  czy łatwo znaleźć partnerów do gry i w końcu czy dobrze się bawiłam.

                W tym poście będę aktualizowała listę o nowe miejscówki, które znajdę lub takie, które podrzucicie mi wy! Dajcie znać w komentarzach co myślicie o takich notkach i koniecznie opowiedzcie gdzie wy gracie w Warszawie.


1. Paradox Cafe – jest piwo i są planszówki, cyklicznych spotkań stricte planszówkowych chyba nie organizują ale można wpaść ze znajomymi i pograć w gry z ich kolekcji.

2.  Solec 44 – klubokawiarnia, planszówki do wypożyczenia za drobną opłatą 1 lub 2 zł, również brak spotkań graniowych (może ktoś ma lepsze info? J )

3.  Groole – co środę cykliczne spotkania z grami

4.  Chwila Klub – poniedziałki od 17, raczej umawiamy się na konkretne gry przez forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9588

5. Rzuć Kostką – impreza organizowana przez GameTroll TV, wstęp 10 zł, dużo grania i  kilka turniejów , najbliższa 17-18 października.

6.  Koło gier planszowych Respublica! – najlepiej śledzić fanpage, często organizują spotkania planszówkowe. Opłata za wejście 2 zł, lub 5 zł miesięczna –w całości przeznaczona na zakup nowych gier.

7. podWieczorki i poRanki – kawiarnia, co piątek kameralne spotkania planszówkowe, najlepiej dogadać się na forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=37511. Warto również śledzić fanpage kawiarni. + planszomaniacy zbierają się również we wtorki, od 18 aż do zamknięcia

8.  Agresor – planszówki na PW, wydział Inżynierii Środowiska, również raczej uczestnicy umawiają się na konkretne gry przez forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=4753&start=14575

9. Chwila na planszówki – cykliczne spotkania ogłaszane na grupie: https://www.facebook.com/groups/gryplanszowewaw/ Przyjazne dla nowych uczestników, organizatorzy chętnie pomagają znaleźć miejsce przy stole albo towarzyszy do gry.


Dodatkowo zawsze można spróbować znaleźć współgraczy na forum, zakładając wątek w odpowiednim dziale opisując  go jak najlepiej np: [Warszawa] szukam chętnych na Smallworld. Dla miłośników facebooka grupa : https://www.facebook.com/groups/463340707099546/?fref=ts, często szukałam towarzyszy do gry i nie pamiętam żebym się zawiodła.


Wasz odzew bardzo mnie cieszy, więc do naszej listy dodajemy kolejne miejsca, które podrzuciliście mi wy ;)

10. Dom Kulutry Kadr - piątkowe wieczory możecie spędzić grając tam w planszówki przyniesione przez organizatorów i te własne

11. Cafe Willson - cykliczne niedzielne spotkania przy planszówkach z informacji, które dostałam tylko w godzinach 16-18

12. Domek Młodych na Ostródzkiej 172 - dwa razy w miesiącu (pierwszy i trzeci piątek), spotkania szczególnie dla młodzieży i studentów

13. Graj Cafe - świeżo otwarta kawiania z planszówkami, super pomysł! Niestety aż w Otwocku.

14. Planeswalker - co czwartkowe spotkania planszówkowe w sklepie przy ulicy Grzybowskiej 37a, co jeszcze fajniejsze organizują sporo turniejów i ligę Time's Upa!
2 komentarze:

  1. Świetny pomysł! Mam nadzieje, że uda się przybliżyć jak najwięcej miejsc.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chodzi o spotkania w środy w Groole na Mokotowie, to organizuje je grupa Fani Gier. Zapraszam na fan page - co miesiąc/dwa organizujemy festiwale gier planszowych i spotykamy się także w innych miejscach ;)
    https://www.facebook.com/fanigier.net

    OdpowiedzUsuń