czwartek, 22 października 2015

Vudu - rzuć klątwę i wygraj!

Chcieliście rzucić kiedyś na kogoś klątwę? W dodatku tak straszną, że aż śmieszną? Gra Vudu wydawnictwa Black Monk Games zagwarantuje wam to w stu procentach!


Pudełko składa się z toru punktów i różnych fajnych elementów, w tym boskie laleczki vudu!
W grze występują różne rodzaje kart:

        - Talia Klątw
        - Talia Klątw Wiecznych
        - Talia Artefaktów

Każdy zaczyna z jedną kartą klątw, która posiada konkretny koszt oraz efekt działania. Rozpoczyna największy pechowiec (haha, to nie ja!), bierze laleczkę vudu i rzuca kośćmi. Jeśli rzut mu nie pasuje, może poświęcić jedną kość na przerzut. Jeśli wynik na kościach nam jednak w końcu pasuje, możemy już rzucić klątwę. Wybieramy wtedy osobę, która ma stać się ofiarą i przekazujemy jej kartę klątwy. Odczytuje się działanie klątwy – od tej pory ta nieszczęśliwa osoba musi na przykład przed każdym rzutem kośćmi zawyć jak wilkołak lub całą grę spędzić stojąc na jednej nodze (sic!). Osoba która rzuciła klątwę dostaje punkty, a osoba, która ją dostała, jest na czas następnej klątwy nietykalna. W naszej turze możemy też poświęcić dwie kości, żeby zakupić kartę z Talii Artefaktów (są to ogólnie pomocne nam przedmioty) lub Talii Klątw. Jeśli ofiara złamie klątwę – ten kto ją rzucił dostaje dodatkowe punkty.
Na torze punktów zaznaczamy jak daleko do tej pory doszliśmy. Jeśli przekroczyliśmy konkretny punkt, atakuje nas Klątwa Wieczna. Ten kto zdobędzie jako pierwszy 11 punktów – wygrywa.

Gdybym miała podsumować grę w jednym zdaniu, poleciłabym ją na pewno wszystkim fanom gier Black Monka. Są one w podobnym klimacie: rzucanie klątw i uprzykrzanie życia przeciwnikowi to zdecydowanie najpiękniejsza domena gier wydawnictwa :DPoza tym, gra Vudu trafi do ludzi, którzy są złośliwi, chytrzy, lubią rzucać kośćmi i wygłupiać się jednocześnie. Z tego co zauważyłam na różnych konwentach – przy grze najlepiej bawią się po prostu mężczyźni. Radocha z rzucania kością, kiedy głowę ma się położoną na stole jest doprawdy ogromna!To nie jest gra, w której trzeba myśleć. Tu po prostu trzeba działać na niekorzyść innych i czerpać z tego przyjemność! Śmiać się z cudzego pecha i z samego siebie. Robić z siebie głupka, ale w pozytywnym sensie tego słowa. Po prostu: bawić się dobrze i nie mieć dość!


#Gała

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz