piątek, 8 maja 2015

Dobre gry w dobrej cenie - zagraj z młodszym rodzeństwem!


W swojej kolekcji posiadam 4 gry Egmontu z serii Dobre Gry w Dobrej Cenie i to właśnie o nich dziś piszę. Mam młodszą 12-letnią siostrę, która zanim polubiła Munchkina grała w lekkie gry dla dzieci. A ja i cała rodzina graliśmy z nią – i podobało nam się!


`KOSMICZNA MISJA
To coś dla prawdziwych małych fanów podróży kosmicznych! Gra polega na budowaniu planet z kafelków, na których znajdują się ufoludki i stacje kosmiczne. Pod koniec gry cała pasująca elementami planeta przynosi nam punkty, tak jak i zabudowania. W swojej turze rzuca się kostką – jeśli chce się dobudować element do istniejącej już planety, liczba oczek musi być o jeden większa niż stacji kosmicznych. Jeśli gracz nie może tego zrobić, decyduje się czy zostawia planetę w takim stanie, czy odrzuca jeden ze swoich kafelków. Dodatkowo zawsze gracze widzą trzy odkryte ze wszystkich kafelków.
Gra jest bardzo przyjemna i nie ciągnie się w nieskończoność pomimo ciągłych rzutów kostką, które nie zawsze muszą być udane. Grafiki szczególnie przyciągają oczy maluchów, a cała zabawa w budowę obcej planety daje niezłą frajdę.

Polecam dzieciom do lat 10 i rodzicom, którzy chcą nauczyć dzieci planowania i decyzyjności w miły i prosty sposób.

SŁOWO STWORKI
Niezbędnik w kolekcji malucha, który lubi chwalić się swoją wiedzą i zawsze wie lepiej niż rodzic! Gra ma w sobie klimat „Państw i miast” idealny do gry z młodszymi.
W grze znajdują się dwa rodzaje kart: litery oraz kategorie. Każdy otrzymuje 3 karty kategorii, z których odrzuca jedną. Zaczyna najmłodszy gracz – wykłada on przed siebie jedną ze swoich kart kategorii, a następnie odkrywa pierwszą literę. Trzeba jak najszybciej powiedzieć słowo na literę z karty dotyczącą obecnej kategorii, np. „b” i „owoc” = „banan”. Kto będzie ostatni otrzymuje punkt karny. Następnie kolejny gracz odkrywa literę do już istniejącej kategorii. Kiedy całą tura przejdzie, kolejny gracz odkrywa swoją nową kategorię i znowu zaczyna się zgadywanie. Kto pod koniec gry ma najmniej żetonów – wygrywa!

Zdecydowanie lubimy tą grę, nawet w gronie starszych się sprawdza! Jest ona zabawna i wywołuje dużo śmiechu oraz wprowadza zdrową rywalizację. Dodatkowym plusem są puste karty, na których można napisać własne kategorie. Polecamy.
PIZZA XXL

To moja ulubiona gra z serii Dobrych Gier w Dobrej Cenie! Po pierwsze – lubię pizzę, a po drugie – uwielbiam memory!
Na początku  każdy gracz losuje jedną pizzę, którą musi upiec. Na środku stołu leżą zakryte kafelki. Aby pizza się udała, należy odsłonić wszystkie składniki widniejące na naszej + 2 sery. Jeśli się pomylimy, ruch ma następny gracz. Kiedy ktoś zrobi swoją pizzę dostaje punkt i na nowo losuje się ułożenie składników. Banalne!
Ta gra skradła nasze serca. Jest bardzo prosta, zabawna i uczy zapamiętywania wzrokowego. No i w końcu robienie pizzy to nie byle jaka sprawa! Cudowne grafiki cieszą oczy nie tylko małych ale i dużych, a frajdę ma każdy!
GRANIE W MALOWANIE

Ta gra najrzadziej ląduje na naszym stole, bo po prostu jest specyficzna, ale dzieciom podoba się bardzo.Dobieramy kilka obrazków ze stosu, zapamiętujemy użyte kolory, po czym je zakrywamy. Następnie ze stosu zakrytych lub z trzech odkrytych kolorów wybieramy po jednym. Kiedy gracz ma już swój zestaw kolorów – odkrywa obrazek który chce namalować i dostaje tyle punktów, ile widnieje na obrazku.

W grze pomocna jest paleta barw, która pokazuje które kolory można łączyć, żeby uzyskać inne. Świetne dla maluchów, które lubią bawić się w zapamiętywanie.


#Gała
2 komentarze:

  1. My z tej serii graliśmy w Rycerze i zamki oraz Pirackie skarby. Potwierdzam, gry są fajne, szybkie, dla dzieciaków w sam raz. Zwłaszcza dla tych, które dopiero wchodzą w planszówkowy świat. (http://wieczorgier.blogspot.com/2015/05/rycerze-i-zamki-egmont-ten-zamek-bedzie.html)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak na razie graliśmy jedynie w SłowoStworki, ale z pewnością sięgniemy po kolejne z tej serii ;) Zdecydowanie warto.

    OdpowiedzUsuń